Nazwa forum

Opis forum


#1 2008-02-21 21:51:56

saf

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 22
Punktów :   

Burza mózgów

Proponuję, abyśmy zarzucili ten temat pomysłami na projekt - co komu przyjdzie do głowy, byle opatrzeć to krótkim, ale treściwym opisem tego co w projekcie powinno się znaleźć.

Dobrze byłoby przyjąć potem jeden projekt przez aklamację. No to jedziemy.

Zacznę od dwóch pomysłów, z których jeden przedstawiłem na IO, a drugi wymyśliłem w autobusie do domu:


  • MuMACS
    Obsługa gestów myszy wykonywanych na poziomie całego systemu operacyjnego, a nie w jednej aplikacji. Możliwość "nagrywania" makr myszy, czyli sekwencji ruchów i kliknięć myszą, które będzie można odtwarzać w celu usprawnienia wykonywania monotonnych czynności, jak wygrywanie w The Impossible Quiz. Makra mogą obejmować ruchy i przyciski myszy oraz klawiaturę.

    Obie funkcjonalności są zaimplementowane w Windowsie, więc proponuję stworzenie takiego programu dla Linuxa, w którym gesty myszy są obsługiwane kiepsko - nie mam na razie wiedzy co to obsługi makr.

  • WikiWYG
    Przenośna aplikacja (nie webowa, zwykła aplikacja wykonywana z binarki) służąca do edycji haseł Wikipedii w formie "what you see is what you get". Edycja haseł Wikipedii może być dość nieintuicyjna, zwłaszcza dla osób nietechnicznych. Moglibyśmy się z nietechnicznymi zsolidarysować i stworzyć program, który pozwoli "wyklikać" pożądany wygląd hasła Wikipedii. W zestawie funkcjonalności m.in. prosty edytor WYSIWYG LaTeXa i oczywiście wysyłanie-pobieranie haseł bez (jawnego) użycia przeglądarki.


Offline

 

#2 2008-02-22 11:19:49

Maciek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-22
Posty: 11
Punktów :   

Re: Burza mózgów

Manager zdjęć
Nie widziałem jeszcze aplikacji do katalogowania i porządkowania zdjęć, która miałaby wszystko tak jak chcę. A chcę:

  • porządkowanie (katalogi, grupy)
  • proste edycje(przerzucanie, obracanie, zmniejszanie rozdzielczości, obcinanie)
  • masowa zmiana nazw (jakieś wyrażenia regularne, z tym bylo najgorzej w programach, których używałem)

W aplikacji bardzo liczyłby się interfejs: chcę, żeby zdjęcia porządkowało się naprawdę szybko.

Wojtek zaproponował, że można by ten pomysł nieco zmodyfikować i zrobić program do obsługi zakładu fotograficznego. Czyli byłaby jakaś edycja, katalogowanie (jak wyżej), ale także obsługa klientów.

Offline

 

#3 2008-02-22 12:07:42

Asia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-22
Posty: 7
Punktów :   

Re: Burza mózgów

1. Program do projektowania ogródka, w którym można wybierać gdzie są posadzone jakie roślinki w Twoim ogródku, a on wizualizuje wygląd ogródka w różnych miesiącach. Możnaby dodać jeszcze oglądanie ogródka z różnych poziomów (z góry, widok człowieka), ale nie wiem czy to nie jest trudne
Tylko że podobno jakiś prowadzący zaproponował na zajęciach stworzenie programu wspomagającego projektowanie kuchni, więc pomsł może okazać się mało oryginalny
2. Portal internetowy z translatorem języków programowania i czymśtam jeszcze (może tym co proponował Sławek w punkcie 2?). Możnaby dodać do tego możliwość zmieniania portalu przez użytkowników, tak jak na wikipedii (np. dodawanie nowych translatorów). Albo jako zwykła aplikacja bez elementów wiki.

Offline

 

#4 2008-02-22 12:12:06

saf

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 22
Punktów :   

Re: Burza mózgów

  • Pizza-mat
    Program do obsługi pizzerii dostarczającej pokarm do domu klienta i dysponującej 'stacjonarną' restauracją. Na podstawie wprowadzonej do systemu uproszczonej mapy miasta można wyliczyć maksymalny czas dostawy, po którym firma może ryzykować upusty dla klientów, wskazać optymalne lokalizacje pizzerii w mieście w celu zminimalizowania czasu dostaw i, co najważniejsze, zautomatyzować sterowanie dostawcami. Projekt składałby się z dwóch, a może i trzech części: po pierwsze - niewielka, przenośna aplikacja do uruchomienia w palmtopie/komórce dostawców, która pozwalałaby na sprawne wydawanie zaleceń co do trasy dla dostawcy i informowanie centrali o realizacji zamówień. Po drugie - serwis webowy, w którym fajna byłaby personalizacja dla klientów, np. zapisywanie zamówień jako ulubione, a także (nie ukrywam, pomysł z Pizza Syndicate) "obrazkowe" (znowu WYSIWYG ) komponowanie własnego zestawu dodatków do pizzy. Po trzecie (można to też włączyć do interfejsu webowego) - centrala z monitorowaniem stanu zamówień, pozycji kurierów itp. Całość można wzbogacić o pełną obsługę logistyczną pizzerii, czyli troszczenie się o dostawy składników i, bo ja wiem, wypłacanie pracownikom pensji.

Offline

 

#5 2008-02-22 16:14:18

Asia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-22
Posty: 7
Punktów :   

Re: Burza mózgów

Hmm... Jestem z ogródkiem albo pizzą. Pomysł z pizzą dobrze by się nadawał do wspólnego programowania, ale ogródek jest ciekawszy. Jeśli chodzi o zakład fotograficzny - to może być ciężko z tą obróbką zdjęć, chyba że czegoś nie wiem.
A tak w ogóle to wysłał ktoś skład naszej grupy facetowi? I do poniedziałku mamy wymyślić tylko temat, bez szczegółów, prawda?

Offline

 

#6 2008-02-23 14:08:07

wojtek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 16
Punktów :   

Re: Burza mózgów

Garść propozycji:

Maly elektryk
Oprogramowanie zarządzania siecią eneregetyczną. Masa różnych ról użytkowników: technicy, kontrolerzy, klienci, pracownicy centrali itd. Uzytkownicy moga zglaszac chec podlaczenia do sieci, wyliczamy wtedy jak to zrobic najoptymalniej. Przepływy mamy jak ta lala. Mamy też tutaj do użycia algorytmy grafowe: np. sprawdzac spójność grafu sieci, albo zawsze dbać by grał był conajmniej dwuspójny itd. Mamy też "problem" wysyłania technika w przypadku awarii (musimy wybrać centralę).

Notatnik +++
Tego już masa pewnie jest, ale: Aplikacja, która generuje html z wykazem funkcji, procedur. Wspomaga ich wyszukiwania. Dodaje prosto komentarze. Może niech koloruje składnie i pozwala zwijać bloki kodu. Wspomaga archwizację wersji.. Coś takiego co C++, Javy to podstawa, ale moglibyśmy zrobić, że wczytuje Smalltalkowy pakiet i go ładnie prezentuje: wykazy obiektów, spisy procedur itd.

MP3 Manager
Mi się by przydało coś co wspomaga katalogowanie plików muzycznych (teraz robię to ręcznie). Mam na myśli, dla każdego wykonawcy, tworzy nowy folder, tam ewentualnie albumy i wrzuca. Dba o format nazw, zamienia np. "_" na " " lub odwrotnie. Można dorzucić szybki podgląd pliku (możliwość odsłuchania). Tylko że to mimo wszystko będzie małym projektem.. Chyba że połączyć z Maćkową przeglądarką graficzną

Foto-lab
To co Maciek pisał, Oprogramowanie dla zakładu fotograficznego. Zawiadamianie klienta per e-mail o gotowości zdjęc, podgląd ich przez przeglądarkę. Ewentualnie dochodzi problem dostarczenia zdjęc (jak w pizzy). Mamy trochę ról: klient, sprzedawca, fotograf, szef (?), dostawca(?).

To nie są super idee, ale może macie pomysł na rozwinięcie ich.
Mi się najbardziej podoba na razie Pizza-mat. W ogródku lęk budzi we mnie dopracowanie graficzne, nie mam kompletnie pojęcia o tworzeniu grafiki 3D, a tam byłaby niezbędna (chodzenie po ogródku), choć z drugiej strony przez takie caoś jest właśnie kuszące. Super jest też pomysł z WikiWYG, choć wydaje mi się że jak na 5 osób, to będzie za mały.

Ostatnio edytowany przez wojtek (2008-02-23 14:11:00)

Offline

 

#7 2008-02-23 15:30:59

Maciek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-22
Posty: 11
Punktów :   

Re: Burza mózgów

Mały elektryk
Fajne, ale trzeba by trochę się z fizyki i elektrotechniki douczyć (ale algorytmy super by były!)

MP3 Manager
Mi się wydaje, że to jest większy projekt niż myślisz:) Właściwie w bardzo wielu aspektach podobnych do katalogowania zdjęć.
Problem podobny do tego co ze zdjęciami: takich aplikacji sporo już jest. Tyle że może nie są doskonałe... (ale GodFather którego używam jest akurat całkiem niezły)

Mi też się bardzo Pizza-mat podoba. Można zaszaleć i z interfejsem i z algorytmami. Jest podział na niezależne moduły, jest dużo możliwości rozwinięcia. Jedyna wada (z którą ciężko właściwie walczyć) to, że po napisaniu się nie przyda...

Offline

 

#8 2008-02-24 11:19:40

wojtek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 16
Punktów :   

Re: Burza mózgów

  • Silent Assassin Manager
    Jeśli ktoś grał w Hitmana lub oglądął ten film, to będzie wiedział o co chodzi. Aplikacja służąca do przyjmowania zleceń, negocjacji oraz planowania zleceń, zbieranie danych o celu zlecenia,  rozplanowanie obszaru działania, nanoszenie notatek na mapę itd. Ze względu na tajność wszystkich zleceń trzeba by położyć duży nacisk na bezpieczeństwo.

To mogło by być już przydatne.. Ciekawi mnie strasznie co by na to Możdżonek rzekł

Offline

 

#9 2008-02-24 11:26:53

Maciek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-22
Posty: 11
Punktów :   

Re: Burza mózgów

Słuchajcie wielkimi krokami nadchodzi czas podjęcia decyzji.
Mój głos idzie na pizze.

Offline

 

#10 2008-02-24 11:40:13

Szczepan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 10
Punktów :   -1 

Re: Burza mózgów

Net Scout
Aplikacja służąca do inwigilacji stron internetowych. Tzn builder botów internetowych, kolejkowanie różnych rozkazów służących konkretnym celom. Kolejne moduły przynosiły by kolejne opcje typu:  skanuj stronę i pobierz wszystkie maile, albo pobierz odpowiedni tekst, albo zaloguj się zostaw wiadomość na forum itp itd. Dla ambitnych możnaby spróbować odszyfrowywać jpg z tekstem potrzebnym do logowania (zapomniałem jak się to nazywa).
różne zastosowania:

-powiadom mnie jak się pojawią wyniki egzaminu z PO na stronie w Usosie
-wypisuj mi (w rogu na pulpicie) najnowsze newsy z onetu, wp itp albo wyniki z livescore
-trenuj moje pokemony
-porównuj szybkość działania serwisów

Pewnie sporo opcji da się wymyślić. Potrzeba interpretowania kodu html/javascript. Pisanie botów można by zawrzeć w jakimś 
parajęzyku ;p

Ostatnio edytowany przez Szczepan (2008-02-24 11:41:54)

Offline

 

#11 2008-02-24 13:45:25

Asia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-22
Posty: 7
Punktów :   

Re: Burza mózgów

Nie wiem jak wy, ale ja im dłużej myślę tym głupsze mam pomysły, np. oprogramowanie dla banku spermy lub program "szafa informtyka", który wykorzystuje sortowanie topologiczne do ubrania informatyka w niegryzące się kolory
A teraz serio: strona internetowa dla ludzi którzy chcą albo oferować swoje usługi za pieniądze albo wymieniać się usługami, np. robienie prania w zamian za korepetycje z ASD Mamy bazę użytkowników, którzy zamieszczają swoje oferty, a system pomaga im znaleźć drugą osobę na podstwie podanych priorytetów (np. cena, oceny innych użytkowników, odległość). Użytkownik może podać swój plan zajęć i terminy kiedy ma wolne, wtedy system uwzględnia oferty tylko w dogodnych terminach. Każdy użytkownik ma swoją stronę na informacje o sobie i autoreklamę. Inni użytkowanicy mogą oceniać jakość poszczególnych usług w wykonaniu danej osoby. Użytkownicy mogą się łączyć w grupy, np. żeby wspólnie pobierać lekcje angielskiego. Ewentualnie możnaby dodać możliwość stworzenia własnej strony przez użytkownika. Strona byłaby  przeznaczona dla jakiejś usługi, zawierałaby materiały, dziennik ocen itp.
Pomysł z inwigilacją stron jest bardzo fajny, ale ja na przykład nie mam pojęcia jak się coś takiego robi, Proponuję wysłać pomysł z pizzą do Michała z prośbą o opinię...

Offline

 

#12 2008-02-24 18:17:14

wojtek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 16
Punktów :   

Re: Burza mózgów

Asi pomysł bardzo mi się podoba, bo to będzie mogło być użyteczne (z tego co wiem to Niemcy mają takie coś), no i (uśmieszek w kierunku Szczepana) będzie można na tym zarobić

Moim zdaniem do ścisłego finału powinny przejść pomysły:

  • Pizza-mat

  • Net Scout + WIKIWIG

  • Asia Serwis

Być może wyślijmy te 3 propozycje to Możdżonka i niech on wybierze 2 najlepsze :]
Zatem SSS - > Slij Sławku Szefie

Offline

 

#13 2008-02-24 18:22:31

saf

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 22
Punktów :   

Re: Burza mózgów

Sprzeciw?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.aureus.pun.pl www.sterta.pun.pl www.wladcybakugan.pun.pl www.pazdziernik2008.pun.pl www.1alo.pun.pl